Bańka chińska to jedna z odmian bańki próżniowej, której stosowanie, w odróżnieniu od tradycyjnych, szklanych baniek lekarskich, nie wymaga ogrzewania. Metoda tradycyjna polega na ogrzewaniu szkła od wewnątrz podpalonym wacikiem, zanurzonym wcześniej w alkoholu, w wyniku czego powstaje próżnia i bańka przysysana jest do skóry. Wersja chińska jest wykonana z gumy lub silikonu, a jej działanie polega na wytworzeniu podciśnienia poprzez dociśnięcie do ciała i zassanie tkanki skórnej. W ten sposób można z jej pomocą wykonywać masaż, który bardzo pozytywnie wpływa na nasze ciało. Masaż bańką chińską jest pomocny w walce z cellulitem.
Bańka chińska na cellulit
Każda z nas chce wyglądać dobrze i czuć się atrakcyjnie. Jednak w wielu przypadkach czar pryska, gdy jesteśmy zmuszone odsłonić partię ciała, na której widoczny jest nieestetycznie wyglądający cellulit. Jednym z najpopularniejszych, najskuteczniejszych i zarazem najtańszych sposobów na pozbycie się cellulitu jest masaż bańką chińską.
Do masażu jakich partii ciała nadaje się bańka chińska?
W zależności od rozmiaru baniek, stosuje się je do różnych partii ciała. Większe, o średnicy 5-6 cm, są przeznaczone do masażu brzucha, ud, pośladków oraz pleców. Mniejszych, o średnicy od 2,5 do 4 cm, używa się do masowania łydek, ramion oraz barków. Z kolei do masażu twarzy, szyi i dekoltu produkowane są jeszcze mniejsze bańki o wydłużonym, stożkowatym kształcie. Bańka chińska do twarzy ma średnicę od 0,5 do 0,7 cm.
Masaż bańką chińską – efekty
Efekty masażu bańką chińską można zauważyć już po kilku użyciach. Masaż bańką chińską m.in.:
- pobudza krążenie krwi
- rozszerza naczynia krwionośne
- pomaga pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej – modelowanie sylwetki
- niweluje bóle kręgosłupa i bóle migrenowe
- odżywia skórę, poprawiając kondycję tkanki podskórnej oraz jej elastyczność
- ujędrnia skórę
- niweluje cellulit, czyli pomaga pozbyć się tzw. pomarańczowej skórki
- niweluje napięcie mięśni
- pomaga w czasie przeziębienia
Masaż bańką chińską – jak przygotować się do masażu?
Przygotowanie do zabiegu bańką chińską najlepiej rozpocząć od dokładnego oczyszczenia skóry. Obszar masowany, przed nałożeniem olejku, tłustego kremu lub oliwki, powinien być suchy i czysty. Do zabiegu można wykorzystać ulubione olejki, czy inne produkty poślizgowe.
Przeciwwskazania do wykonania masażu bańką chińską
Masaż bańką chińską to bezinwazyjny i bezpieczny zabieg, jednak nawet ta metoda nie jest dla wszystkich. Niektóre przypadłości, powodujące szczególną wrażliwość skóry, np. menstruacja. Sprawiają, że masaż bańką chińską może być bolesny i nieprzyjemny. W takim przypadku lepiej zrezygnować z usługi i umówić się na nią w innym terminie. Oto lista innych przeciwwskazań do masażu bańką chińską:
- stany chorobowe i zapalne skóry – wypryski, ropnie
- choroby zakaźne
- choroby skóry
- problemy z krzepnięciem krwi (hemofilia)
- żylaki
- nowotwory
- ciąża
- padaczka
- wady serca wiek pacjenta – poniżej 12 roku życia i powyżej 75 roku życia
Chcesz zapoznać się z naszą ofertą? Zajrzyj tutaj.
Zdjęcia główne autorstwa Racool_studio z Freepik.