Chirurgia naczyniowa to specjalizacja medyczna, która skupia się na kompleksowym podejściu do diagnozowania i leczenia operacyjnego różnorodnych schorzeń związanych z naczyniami krwionośnymi i limfatycznymi. Specjaliści w tej dziedzinie posiadają zaawansowaną wiedzę anatomiczną i chirurgiczną, umożliwiającą im skuteczne radzenie sobie z wyzwaniami związanymi z układem naczyniowym.
W poradni chirurgii Centrum Medycznego NOVIMED w Górze oferujemy Państwu szeroki zakres usług medycznych z zakresu chirurgii naczyniowej, w tym także badanie USG Doppler, które wykonują nasi specjaliści.
lek. med. Cezary Maćkowski
Absolwent Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, zatrudniony aktualnie w Klinice Chirurgii Naczyniowej, Wewnątrznaczyniowej, Angiologii i Flebologii w szpitalu im. Heliodora Święcickiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
W Centrum Medycznym NOVIMED opiekuje się pacjentami chorującymi m.in. na miażdżycę, stopę cukrzycową, schorzenia dotyczące żył, tętnic, stany zapalne naczyń krwionośnych, czy cierpiącymi z powodu żylaków.
Czym zajmujemy się w Centrum Medycznym NOVIMED w Górze?
Chirurg naczyniowy jest tym specjalistą, do którego należy udać się w przypadku podejrzenia lub zdiagnozowania następujących schorzeń:
- miażdżyca, przede wszystkim zmiany miażdżycowe w naczyniach kończyn dolnych oraz miażdżyca tętnic szyjnych
- choroby zapalne układu krążenia
- zespół stopy cukrzycowej - niegojące się rany na stopach powstające na skutek źle leczonej cukrzycy
- zatory, przede wszystkim zator tętnicy płucnej
- choroby żył, ostre i przewlekłe, takie jak żylna choroba zakrzepowo-zatorowa, niewydolność żył głębokich, żylaki nóg
- tętniaki, także pęknięte lub objęte stanem zapalnym, w tym tętniaki aorty piersiowej, tętniaki aorty brzusznej i tętniaki naczyń trzewnych
- przewlekłe owrzodzenia żylne
- choroby nowotworowe układu naczyniowego
- zakrzepowo-zrostowe zapalenie naczyń, czyli choroba Buergera
Do chirurga naczyniowego należy się zgłosić w przypadku żylaków i pajączków tworzących się na nogach, wówczas kiedy czujemy drętwienie kończyn bądź ich mrowienie, kiedy na skórze tworzą się sine przebarwienia świadczące o zmniejszonym przepływie krwi w danym miejscu lub o pękaniu czy zapaleniu żylaków, a także wówczas, gdy pojawia się ból zamostkowy i duszności mogące świadczyć o zatorze tętnicy płucnej.